Transmission egzersiz gücü / çift tekerlekler fetate

  • Konuyu başlatan Konuyu başlatan Taipan95
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Taipan95

Guest
İyi sabah, forumun yeni bir kullanıcısıyım! Ben torino politeknik bir öğrenciyim, magisterium'a katılırım. Kuvvetler / çiftlerin iletimi konusunda yoğun tekerlekler üzerinde bir egzersiz önermek istedim: veri ile program yapın ve prosedürümi gösterin.
Immagine.pngTemel olarak, bir dişli sistemi sayesinde, sürüş gücü iki farklı kullanıcıya iletilir. Şüpheler sadece egzersizin bir parçası, ben.e. en stresli tekerleği tanımlamak ve bu tekerlek üzerinde lewis statik doğrulama için güvenlik katlarını hesaplamak için gereken.

girdi tokunu hesaplamaya başladım, giriş gücünü iki çıktıdakilerin toplamı olarak dağıtmaya başladım: c1 = 267.5 nm.
Burada c2 = c1*z2/z1 = 445.8 nm, aynı zamanda omega2 = r1/r2 * omega1 = 94.2 rad/s = omega3, aynı ağaçta atıldığı için.

Bu formüllerle devam ediyor omega5 = 136.1 rad/s ve omega4 = 49 rad/s.

Şimdi soruyu soruyorum: çıkış çifti, örneğin tekerlek 4'te, pu/omega4 veya (pin - pu) /omega4 olarak hesaplanmalı mı? Bunu soruyorum çünkü ilk yoldaki iki çiftleri tekerlek 4 ve 5 çiftleri 612.2 ve 88.2 nm'ye buluyorum, bunun yerine ikinci durumda 244.9 ve 240.2 nm.

Bu şüpheye sahiptim çünkü çiftlerin neden dengesinin olmadığını anlayamıyorum, 4 ve 5'teki giden çiftlerin 3'teki gelen çiftleri dengelemesi gerekir, böylece çiftlerin 4 ve 5'i toplam 445.8 nm'yi kullanmalıdır. 465 nm'nin bir sonucu buldum (ne kadar yanlış, ama ilk alternatifi kullanacağım şeye çok daha benzer!). Her iki durumda da iki güç (bir çift / ilgili ışınları) 2800 ve 6997 n (muhtemelen tersine çevrildi... ilk durumda 2800 bir tekerlek olurdu, ikinci durumda da, diğerinden olurdu). Anlayamadığım şey, dengenin "uygun" çiftler için ya da çiftlerin "tam güç" olarak tasarlanmış olması gerektiğidir.

uzatılması için önceden özür dilerim, sabır için katkıda bulunmak isteyen herkese teşekkür ederim!
 
Güçlerin toplamı (belirli bir hız için boş) gelen, çıktı güçlerinin toplamına eşit olmalıdır.
İlgili azaltma raporlarına dayanarak önceki raporla ilgili özel çiftlere sahip olacaksınız.
Güçlerin anlaşılması, çeşitli çürüklerin performansı olarak düşünülmelidir ve bu nedenle gelen gücün bir kısmı sürtünme ile parçalanacaktır.


My iPhone Tarafından Tapatalk
 
Çiftlerin toplamını yapabilir, ancak uygulanan ve rasyonel mekaniklerden ve dinamiklerden de, güçlerin dengesinin yapıldığını bilmeniz gerekir, mtu'daki çoğu.
Ancak bilinmeyen kullanıcının gücüne sahipseniz, z4'ü geçiren güç olacaktır. Aslında fan olmadan görmek zorunda olduğunuz iletim ve 1'den daha büyük bir çift dişli treni göreceksiniz, o zaman maksimum tork z4'te ve en az hızda olacak.
Bunun yerine, sadece fanla, bunu doğrulamanın son oranına sahip olan Z5'te çiftle hesaplamanız gerekir, bu yüzden z4'ten daha az stresli olmalıdır ....contti to the hand verify this.
Zavallı z3 çift yük alır çünkü toplam gücü durdurur ve bu nedenle düşük bir süreye sahip olacaktır, çünkü oziosa....hertz iki kişiyle.
z2 tüm gücü ve z1'i de alır.
Güzel bir başarı ve her şeyi belirleme.
 
5 dakika içinde çok hızlı bir şekilde hesaplamalar yaptım seni çiftlere yönlendireceğim.
 

Ekli dosyalar

  • wp_ss_20180703_0002.png
    wp_ss_20180703_0002.png
    13.3 KB · Görüntüleme: 59
Kabul ediyorum, yazmaktan kaçındım çünkü acele tarafından dikilen bir hataydı ve profesör yapmak gerçekten istemiyorum
 
Benden çok uzakta profesör, her zaman doğru ve uzman mekanik mg ile daha fazla. Üniversitede yargılamak için değiliz:) Ama bu yazıyı okumakla karıştıran herkesten kaçınmak için, gelecekte bile, bunu devlet için uygun hissettim.
 
Hatayı fark etmek için iyi yaptın. Aslında c5 hesaplamak için n4 kullandım ve Z45'in iletim oranını dikkate almadım.
Yeni versiyonu iki güncellenmiş cesur değerle ekleyeceğim.
 

Ekli dosyalar

  • wp_ss_20180704_0001.png
    wp_ss_20180704_0001.png
    16.3 KB · Görüntüleme: 52
Bu sonuçlarım var. .
Toplam iletim oranı hesaplamasıEtiketin iletim oranı, bireysel dişlilerin iletim oranıdır.
i12 = z2 / z1 = 35/21 = 1,67
i34 = z4 / z3 = 50/26 = 1,92
i35 = z5 / z3 = 18/26 = 0,69
i14 = i12 · i34 = 1,67 · 1,92 = 3,21
i15 = i12 · i35 = 1,67 · 0,69 = 1,15
Orta mil ve çıkış millerinin sayısının hesaplanmasıiletim oranı ile dönüş sayısı arasındaki ilişkiyi hesaplamak için kullanılır.
i12 = n1 / n2 → n2 = n1 / i12 = 1500 r/min / 1,67 = 900 r /min = nint = nint = nint
N3 = n2 = 900 r /min
i34 = n3 / n4 → n4 = n3 / i34 = 900 r/min / 1,92 = 468 r/min = nu = nu = 468 r/min = nu
i35 = n3 / n5 → n5 = n3 / i35 = 900 r/min / 0,69 = 1300 r/min = nv
Üç ağaçtaki tork anlarının hesaplanmasıHesaplama, giriş/output güçlerinin dengesi ve ideal koşullarda olduğu gibi verimleri göz önünde bulundurmaktadır.
rad1 = 2 · }} · n1 / 60 = 2 · · · 1500 r / 60 = 157,08 / rad
ping = pu + pv = 30 kw + 12 kw = 42 kw = 42000 w
mt1 = pin / nm1 = 42000 w / 157,08 rad /s = 267,38 nm
mt2 = mt3 = mt1 · i12 = 287,87 nm · 1,67 = 445,63 nm
,2 = rad3 = z1 / z2 · ω1 = 21 / 35 · 157,08 rad/s = 94,25 / rad
,4 = z3 / z4 · ω3 = 26 / 50 · 94,25 rad/s = 49,01 rad/s
mt4 = (ping – pv) / ω4 = (42000 w – 12000 w) / 49,01 rad/s = 612,13 nm
,5 = z3 / z5 · ω3 = 26 / 18 · 94,25 rad/s = 136,14 rad/s
mt5 = (ping – pu) / nm5 = (42000 w – 30000 w) / 136,14 rad/s = 88,15 nm
Dört dişli tekerleklerin ilkel çaplarının hesaplanmasıDişli tekerleklerin boyutları modül ve diş sayısına göre elde edilebilir, iki dişli tekerlek arasında sadece eşit modüller için kazınabilir. Bu yüzden pinion 1 ve tekerlek 2'nin tekerlek 3 ile 4 arasında olduğu gibi aynı normal modüle sahip ve tekerlek 3 ile 5.
dp1 = m12 · z1 = 3.5 mm · 21 = 74 mm
dp2 = m12 · z2 = 3.5 mm · 35 = 123 mm
dp3 = m34 · z3 = 3.5 mm · 26 = 91 mm
dp4 = m34 · z4 = 3.5 mm · 50 = 175 m m m m
dp5 = m34 · z5 = 3.5 mm · 18 = 63 m
Interassistance hesaplamai12 = (dp1 + dp2) / 2 = (74 + 123) / 2 = 98 mm
34 = (dp3 + dp4) / 2 = (91 + 175) / 2 = 133 mm
35 = (dp3 + dp5) / 2 = (91 + 63) / 2 = 77 mm
 

Forum İstatistikleri

Konular
58,521
Mesajlar
499,056
Kullanıcılar
104,110
Son Üye
ChristianR

Çevrimiçi Üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri
Üst